Košarkaši Zadra u Jazinama pobijedili Šibenku, Carter je zbog nesportske pogreške morao prisilno u svlačionicu

(21:21, 28:26, 22:15, 27:21)

Suci: Denis Hadžić, Marko Stanković i Ivan Šverko.

ZADAR: Carter, Jordano (23), Justice (14), Palokaj (13), Brala(1), Vuković (5) , Bursać (16) , Junaković (4), Mavra (8), Onuaku(8), Planinić (2), Kraljević (4)

ŠIBENKA: Freeman(17), Bobek, Šarić, Gulin (6), Bašić (12), Antić, Miković (19), Pleadin (7), Vlaić (5), Širko (17), Jurković

Zadar je ostvario zacrtani plan, iako se se uoči utakmice moglo vidjeti i Mršićevu "pilu" naopako, jer je veličao suparnika. Očito je time dodatno pogurao goste koji su se razmahali u prvom dijelu utakmice, te su na poluvrijeme otišli s minusom od svega dva poena.

U tom razdoblju valja istaknuti kako se na obje strane pet puta "tricu", što svjedoći o tome koliko se energije (ni)je trošlio u obrani.

U nastavku dogodila se druga nesportska pogreška Cartera pa je morao prisilno u svlačionicu, ta je činjenica "pogurala" Zadrane koji su jako brzo otišli na 68:50, pa se činilo kako je već tada priča o dvoboju završila.

Međutim, Šibenčani su iskazali žilavost, uspjeli su prepoloviti prednost domaćina, opet je slušao šut za tri poena. Ali, čim je Zadar podigao razinu obrane opet su gosti zapeli, k tomu nanovo ih je "tricama" posve razbio Jordano( ukupno 5), tako da se u konačnom zbroju u tom segmentu pokazao uspješnijim( 15-13).

Nikako se ne smije zaboraviti kako se i Širko svojem bivšem klubu "odužio" s pet "trica", Bašić ga je pratio s četiri.

20. travanj 2024 01:52