SportPRVENSTVO U VIŠEBOJU

Karla Žilić kadetska prvakinja u petoboju, a zadarskom klubu čak četiri odličja!

Piše Ivica Gjergja
28. veljače 2024. - 19:19

U Zagrebu je u organizaciji AK Dinamo - Zrinjevac održano pojedinačno prvenstvo Hrvatske u višeboju za sve kategorije. Na prvenstvu je nastupilo i sedam članova Atletskog sportskog kluba Zadar, koji su osvojili ukupno četiri odličja, jedno zlatno, dva srebrna i jedno brončano.

U konkurenciji devetnaest kadetkinja, četrnaestogodišnja kadetkinja Karla Žilić na uvjerljiv je način osvojila prvo mjesto i naslov državne prvakinje u petoboju s ukupno osvojenih 3 427 bodova (osobni i novi klupski rekord). Karla je u istom danu nastupila u svih pet disciplina.

Tako je na 60 m prepone osvojila prvo mjesto (9,02 sekunde, osobni i klupski rekord), u skoku udalj je osvojila drugo mjesto (2,14 m 9, u bacanju kugle (3 kg) je osvojila treće mjesto (9,35 m osobni rekord), u skoku uvis je osvojila prvo mjesto preskočivši visinu od 160 cm (osobni rekord), dok je na 600 m osvojila šesto mjesto (1,47,98 osobni rekord).

U konkurenciji kadeta u petoboju nastupio je Dorijan Jurešić i s ukupno osvojenih 2 414 bodova osvojio šesto mjesto. Kod seniorki Katarina Gašparović Žodan je osvojila drugo mjesto i srebrenu medalju osvojivši ukupno 2 810 bodova (osobni i klupski rekord). Katarina je na 60 m prepone osvojila drugo mjesto (10,00 sekundi), u skoku uvis drugo mjesto (152 cm), u skoku udalj drugo mjesto (4,90 m), u bacanju kugle (4 kg 9 drugo mjesto (9,86 m, te na 800 m drugo mjesto (2,54,23).

U konkurenciji 16 atletičarki mlađa kadetkinja Natali Barišić je u četveroboju s 2 408 bodova osvojila drugo mjesto i srebrenu medalju, a ugodno iznenađenje je priredila Galovčanka Nina Vujević koja atletiku trenira tek četiri mjeseca i s ukupno osvojenih 1 984 boda osvojila treće mjesto i brončanu medalju. Natali je u 4 discipline koje je odradila u jednom danu postigla sljedeće rezultate: 400 m šesto mjesto (1,07,32 osobni rekord), bacanje kugle (2 kg) prvo mjesto (11,22 m osobni rekord), skok udalj drugo mjesto (5,12 m osobni rekord), 55 m prepone prvo mjesto (9,10 sekundi), dok je Nina ostvarila sljedeće rezultate: 400 m sedmo mjesto (1,07,75, osobni rekord), bacanje kugle (2 kg) peto mjesto (9,33 m, osobni rekord), skok udalj trinaesto mjesto (4,44 m osobni rekord), te na 55 m prepone treće mjesto (9,60 sekundi, osobni rekord). U konkurenciji mlađih juniorki u petoboju Luna Mandić je osvojila četvrto mjesto s osvojenih 3 368 bodova, dok je Emilio Pucar u konkurenciji mlađih juniora u sedmoboju osvojio sedmo mjesto s osvojenih 3 917 bodova.

- U konkurenciji 14 klubova koji su osvojili medalje ASK Zadar je zauzeo peto mjesto s osvojene četiri medalje. Treba spomenuti da su članovi Atletskog sportskog kluba Zadar na dvoranskim prvenstvima Hrvatske osvojili ukupno 14 medalje, 2 zlatne 5 srebrenih i 7 brončanih. Čestitke svim atletičarima i njihovim trenerima na ostvarenim rezultatima, a već sljedećeg vikenda (2. i 3. ožujak 2024) članovi Atletskog sportskog kluba Zadar nastupit će u Splitu na zimskom bacačkom prvenstvu Hrvatske, čime će i službeno započeti nova atletska sezona na otvorenom, kazao je trener ASK Zadar, Ivan Šola.

28. travanj 2024 10:07