SportVELIČANSTVENO

Juniori Hajduka demolirali veliki Milan usred Ženeve i plasirali se u finale Lige prvaka!

Piše A. J.
21. travnja 2023. - 19:50

Juniori Hajduka razbili su Milan u Ženevi s uvjerljivih 3:1 i plasirali se u finale Lige prvaka mladih.

Nakon što je prvo poluvrijeme završilo bez pogodaka, Bijeli su došli u vodstvo u 51. minuti. Roko Brajković odlično je prošao po desnoj strani i pronašao Jeru Vrcića koji je zabio za 1:0.

U 67. minuti Brajković je ponovno bio asistent, ovaj put iz kornera s lijeve strane. Pronašao je Pukštasa, koji je poletio zrakom i zakucao loptu glavom za 2:0. Zatim je Hrgović u 76. minuti oduzeo loptu protivničkom stoperu i zabio Navi kroz noge za konačnih 3:0 i potvrdu plasmana u finale.

Milan je do kraja pokušavao doći do izjednačenja, ali samo su uspjeli smanjiti preko Zerolija u 83. minuti.

Hajduk će u finalu igrati protiv nizozemskog AZ-a, koji je ranije danas nakon jedanaesteraca izbacio lisabonski Sporting. Taj susret na rasporedu je u ponedjeljak (24. travnja) u 18 sati.

HAJDUK - MILAN 3:1 (0:0)

Ženeva, Stade de Genève
UEFA Youth League, polufinale

Sudac: Rohit Saggi (Norveška)
Pomoćnici: Morten Jensen i Anders Olav Dale (oba Norveška)

HAJDUK: Buljan - Đolonga, Jurić-Petrašilo, Vušković, Hrgović - Pukštas, Kavelj, Skoko - Vrcić, Antunović, Brajković
Klupa: Fesyuk, Begonja, Arković, Reić, Duić, Nazor, Ćalušić

MILAN: Nava - Casali, Coubis, Nsiala-Makengo, Bozzolan - Zerloi, Eletu, Stalmach - Cuenca, El Hilali, Sia
Klupa: Bartoccioni, Simić, Alesi, Traore, Foglio, Longhi, Bartesaghi

Tijek susreta

90+6‘ Kraj utakmice, juniora Hajduka su u finalu Lige prvaka mladih!

90+3‘ Reić ulazi umjesto Brajkovića

90‘ Igrat će se još pet minuta sudačke nadoknade

89‘ Kod Milana ulazi Simić umjesto Casalija, a kod Hajduka Begonja umjesto Hrgovića

87‘ Žuti za Pukštasa

86‘ Milan sada svim silama napada, u nadi da može izjednačiti

83‘ Gol za Milan. Zeroli je pucao, a lopta je prošla Buljanu ispod ruke

81‘ Žuti za Brajkovića i Coubisa

76‘ GOOOOOOL! Hrgović zabija za 3:0 i raktički rješava pitanje pobjednika! Oduzeo je loptu protivničkom stoperu i gurnuo loptu kroz noge vrataru Navi

70‘ Mijenja sada i Abate. U igru će Traore i Alesi, a iz igre Stalmach i Sia

68‘ GOOOOOOL! Pukštas je zabio nakon ubačaja Brajkovića iz kornera, Hajduk vodi 2:0!

Vojko Basic/Cropix

66‘ Dvostruka izmjena kod Hajduka, iz igre će Antunović i Skoko, a u igru Nazor i Arković

63‘ Milan je zamalo izjednačio, loptu je s crte izbio Hrgović

61‘ Ponovno Stalmach prijeti nakon dobre kombinacije Milana, ali Buljan to lagano brani

59‘ Milan traži kazneni udarac, sudac se s pravom ne oglašava

56‘ El Hilali sada puca glavom, ali Buljan to brani

55‘ Stalmach puca, Buljan brani

51‘ GOOOOOOL! Hajduk vodi! Brajković je sjajno prošao po desnoj strani i pronašao Vrcića na drugoj strani, a on zabija za 1:0

50‘ Brajković je osvojio loptu u protivničkoj trećini i dao je Antunoviću, ali on griješi u primanju

31‘ Žuti za Casalija zbog ružnog starta na Skoku

29‘ Buljan je skrenuo udarac Cuence nakon kornera u gredu, Talijani su bili blizu vodstva

29‘ Casali je zaprijetio jer mu nitko nije ušao u blok, ali Buljan je spreman

28‘ Pukštas dominira terenom, a Bijeli zbog toga većinu svojih napada grade preko desne strane

22‘ Hajduk je zasad najopasniji u tranziciji

18‘ Odlično okretanje strane Bijelih, Pukštas se na kraju izborio za ubačaj s desne strane, ali nikoga nema na drugoj strani

15‘ Još nismo vidjeli većih uzbuđenja, ali obje ekipe imaju sličan pristup i čekaju pogrešku one druge

8‘ Bijeli na početku izlaze u visoki presing kada lopta kreće od vratara i stvaraju velike probleme Talijanima. Ali isto se može reći i u obrnutom slučaju. Nijedna ekipa ne želi dopustiti drugoj mirno iznošenje lopte iz zadnje linije

5‘ El Hilali upućuje slabašan udarac, Buljan to hvata bez problema

4‘ Kako je i najavljeno, Milan igra u sustavu 4-3-3

1‘ Utakmica je počela

0‘ Pomoćnik Marijana Budimira, Zvonimir Milić, rekao je u najavi utakmice da će nominalno igrati u sustavu 5-2-3, ali da će se to mijenjati u različitim fazama utakmice. Za očekivati je da će Kavelj biti taj koji će se u fazi napada iz zadnje linije podizati u vezni red