SportDOBRA POBJEDA

Igrači Sonik Puntamike ostvarili još jednu pobjedu: Petar Marić igrač susreta s Furnirom

Piše I.G.
30. ožujka 2022. - 21:38

FURNIR – SONIK PUNTAMIKA  67:73 (22:17, 15:26, 14:12,  16:18)

SD Dubrava. Gledatelja: 20. Suci: Alfred Jovović, Mladen Vukojević, Teo Miletić.

FURNIR: Vidović 8, Krajina 11 , Samac 6, Mandalić 5, Karahodžić 5, Tišma  , Nazor, Kumanović, Colins 6, Bjelanović 8, Rađa 10 , Kos  .

SONIK PUNTAMIKA: Marić 21, Palčić 20, Pavin 4, Prskalo 4, Ćutuk 7, Banić 14, Šarlija 3, Zelanto, Ninčević, Lončar, Bašić, Brzoja  .

U najavi susreta trener Sonik Puntamike, Roko Jurlina kazao je da je Furnir atipična momčad i ako im iskontroliraju skok, vjeruje da mogu iskoristiti priliku za pobjedu. To su učinili. Na krilima pobjede nad Šibenkom igrači Sonik Puntamike ušli su u utakmicu sa Furnirom.

Vodila se izjednačena borba, da bi odgovornost preuzeli domaći igrači Karahodžić i Krajina i vodili igru, a uzvratili su im Petar Marić i Toni Čutuk.

No prva četvrtina je pripala domaćinu. Na početku drugog čina otišli su igrači Furnira na 11 razlike (28:17), no bude se gosti pored Marića, Palčić i Banić koji vezanim tricama dolaze na koš razlike dva minuta prije kraja četvrtine(35:34). Isti tercet do kraja četvrtine svojim koševima radi preokret u korist "Punte" za šest razlike, 37:43.

U tim trenucima su odigrali furiozno pogodili sve.

Nakon odmora, nema stajanja gostiju upravo su igrali košarku kao nekad spojili lijepo i korisno, te brzo i atraktivno u jednom trenutku vodili deset razlike 43:53, a za sve je kriv isti terce gostiju. Stiskaju domaćini uzalud, Punta vodi, a da su Marić, Prskalo i Palčić pogodili trice otišli bi ka pobjedi tri minuta prije kraja.

Iza toga velika borba se vodila 59 sekundi do kraja kada Palčić tricom i Marić dvicom zaključuju veliku pobjedu „Punte“. Najbolji kod Furnira bio je Kenan Karahodžić sa 13, a kod Sonik Puntamike Petar Marić sa 21 postignuti koš, stim da je Marić profilirao i bio igrač susreta.

17. lipanj 2024 17:01