StoryEditorOCM
Forum‘ČULA SAM PUCANJ‘

Proslavljeni rukometaš danas ima 160 kila, drogira se i tuče ženu. ‘On me odlučio ubiti. Pobjegla sam preko balkona‘

Piše Višnja Gotal/ JL
24. rujna 2023. - 18:29

Klara Buntić u smrtnom je strahu. Nakon što je uspjela pobjeći, kaže, pomahnitalom suprugu koji ju je mlatio i prijetio da će je ubiti, sud ga je ni 48 sata kasnije pustio na slobodu, unatoč audiosnimci brutalnog premlaćivanja koju im je priložila. Koji kilometar od njezine roditeljske kuće, u koju se sklonila s 9-mjesečnim djetetom, Buntić bezbrižno pije piće, dok ona strepi za goli život.

Denis Buntić, proslavljeni hrvatski rukometni reprezentativac, pretukao je suprugu u petak, policija ga je odvela i zadržala na triježnjenju, u subotu poslijepodne su ga doveli na sud u Ljubuškom, odakle je pušten uz mjere zabrane približavanja supruzi. Kod Denisa Buntića pronađen je veliki arsenal ilegalnog oružja.

Klara je u šoku, strah ju je, ali ne želi šutjeti. Želi i mora, kaže za Jutarnji, ostati živa, zbog djeteta. Sudu u Ljubuškom ne vjeruje i odlučila je javno u medijima progovoriti o paklu zlostavljanja u kojemu se našla.

- Iskreno, najmanje me čudi što mu sud nije odredio pritvor. Pa njegova majka desetljećima radi na tom istom sudu. I njegov bliski prijatelj i kum je tužitelj, a njegova je majka Denisova odvjetnica. Kakve su uopće šanse da sud bude objektivan? Nije li ovaj slučaj trebao biti izmješten, zbog svih tih veza, iz suda u Ljubuškom? Zahvaljujući njima, mogu samo čekati da se ponovno napije i da me ovaj put ubije – mirnim glasom govori Klara. Nema bijesa, ljutnje, nije glasna. Iz njezinog se glasa "čuje" samo nemoć.

image
Ante Cizmic/Cropix

- Koliko se zapravo štite ti moćni ljudi? Koliko se brane nasilnici i koliko jakih ljudi stoji iza njih, ne mogu to vjerovati. Da sve ide preko suda u kojemu on ima prijateljsko-obiteljske veze. On nije netko neutjecajan. Pritom ima 160 kilograma, pa ga se ljudi i boje. Bio je uspješan sportaš, danas je na žalost nula, preuzeli su ga droga i alkohol – govori za Jutarnji. Cijelo vrijeme je u strahu hoće li Denis doći na vrata.

- Vrtim u glavi priču ubijene žene u Gradačcu jer i ona je imala malo dijete, nitko joj nije pomogao, i njega je sud pustio na slobodu. Ubio ju je pred očima djeteta. Udario je on mene i ranije, opraštala sam mu zbog djeteta. Ali ovo sad je bilo krvoločno i znala sam da, ne uspijem li pobjeći, gotovo je. On je mene odlučio ubiti. Svom snagom me mlatio, rukama, nogama, šakama, nekim predmetom, sijevalo mi je u glavi. Cijelo sam mu vrijeme govorila da nisam to zaslužila....

Klara kaže da joj je Denis prije dva mjeseca, nakon što ju je fizički napao pred svjedocima dan prije krštenju djeteta koje je rodila mjesec i pod dana prerano, obećao da više neće piti jer je "sasvim druga osoba kad pije".

- U krilu je držao dijete dok me udarao. Uzeo je bocu mineralne vode kojom me htio lupiti u glavu, ali je kum Stjepan Miletić stao između nas i to spriječio. Imam puknuće bubnjića, nisam na njega čula. Sve od pritiska i udarca. On ima 160 kila, ja 50 i nešto, nemoguće se obraniti od njega. Još prije tog događaja u sobi me je ščepao za kosu, isto je tu bilo dijete, lupio me, došla sam po dijete i onda je to sve počelo. Otišla sam na Hitnu, poslali su me u Mostar gdje su dijagnosticirali puknuti bubnjić i krv u uhu od siline udarca. Nisam ni htjela na hitnu, nego sam na parkingu pred kućom povraćala i vrtjelo mi se u glavi, pa su prijatelji inzistirali da odem na hitnu. Liječnicima u Mostaru sam rekla da sam pala niz stepenice. Sad vidim koliko sam tada bila naivna i da sam pogriješila, htjela sačuvati svoj brak. Moji su me zvali da se vratim kući, ali nisam htjela zbog djeteta. Kad sam došla u kuću sa svojom sestrom, jer sam se bojala doći sama, ondje su bili njegovi roditelji koji su mu govorili da se mora promijeniti, da ne smije više dizati ruku na mene, rekao je da neće. Željela sam mu vjerovati - kaže za Jutarnji Klara.

image
jutarnji list

O tome kako je započeo događaj u petak, mlada žena kaže:

- On se i drogira, sam mi je to rekao, a triger za sve ovo je bilo kad sam njemu i prijatelju, pred prijateljevom djevojkom, rekla da su obojica drogirani, a ona takvog muškarca nije željela. Denis je poludio na mene jer sam prijatelju uništila vezu, rekao je – govori za Jutarnji Klara.

- Sve to oružje u kući... Zolje, kalašnjikovi, bombe, pištolji...Ispod kreveta zavijeno u dekama. Ne mogu vjerovati, znao se povremeno pohvaliti da puca s prijateljima, ali ovo je užas. Da me je u tom naletu bijesa, dovukao do mjesta gdje je bilo oružje, sigurna sam da bi me dokrajčio. Na kraju me udarao nogama i držao za kosu, vikao mi "izlazi". Kako ću izaći kad me drži za kosu i udara? Doslovno me krvoločno udarao nogom u leđa, rebra. Ne znam kako mi ništa nije puklo, ali svaki udarac je mogao biti presudan – kaže za Jutarnji Klara Buntić.

Od zlostavljanja je pobjegla kroz balkon.

- Htjela sam da brat ode po moje i djetetove stvari, rekao je da će ga razbiti dođe li. U jednom sam trenutku čula pucanj i vrisak, mislila sam da je ubio dijete, pala sam na pod, ljudi su mi pomogli da dođem k sebi - govori za Jutarnji. Boji se, kaže, što će biti kad se napije.

- Jako se bojim da će poludjeti što sam sve ovo prijavila policiji i dala u javnost, ali kad su ga nakon svega pustili na slobodu, kako mogu očekivati da će me bilo tko zaštititi? Moja šansa da ostanem živa je samo javnost - poručila je.

01. svibanj 2024 20:11