StoryEditorOCM
ForumMA GDJE MI ŽIVIMO

Ljudi zgroženi nakon što je otkriveno da je spasiteljima ukradena oprema: ‘Može li čovjek niže pasti? Ovo mi je u razini krađe sa groblja....dno dna‘

Piše PSD
2. srpnja 2022. - 19:03

Kako zahvaliti ljudima koji spašavaju ljudske živote, koji rade danonoćno i koji riskiraju svoj život za drugoga. Ovdje govorimo o članovima Hrvatske gorske službe spašavanja, a zahvaliti im se može svakako, ali ako već nemate volje ni želje to učiniti, onda im sigurno ne bi trebalo otežati ionako mukotrpan posao.

A upravo to učinjeno je nedavno kad im je iz kombija HGSS-a ukradena oprema. Nije ih to naljutio, samo rastužilo.

"Nismo ljuti, samo tužni... 30. lipnja između 15 i 18 sati na Dravi kod Cirkovečke grabe na frekventnom dijelu iz ZAKLJUČANOG kombija, sada na žalost bez zadnjeg i prednjeg stakla, UKRADENA je osobna i službena HGSS oprema. Ukradena je odjeća i obuća za spašavanje iz vode, alpinistička oprema i spravice, kacige, čeone lampe... 3 torbe i ruksaci. Ako netko primijeti ili ima bilo kakve informacije o nestaloj opremi molim da javi nama ili policiji - stoji na Facebook stranici HGSS-a, a njihov smo apel jučer objavili.

 

image
HGSS DUBROVNIK

Ispod objave javilo se stotine ljudi s komentarima, a reakcije su bile gotovo identične - sramota!
 

"Može li čovjek niže pasti? Ovo mi je u razini krađe sa groblja....dno dna"

"Nestalo mi riječi....ovoliko zloće u ljudima....a i bez toga je život sve tužniji"

"Ne znam kako nekome to padne na pamet? Koliko jadan moraš biti? Gdje će im duša?"

"Bože dragi, pa što taj nesretnik misli, ko će njega spašavati da mu ne daj Bože zatreba. O tuge od čovjeka"

"Sramota...kakvi smo to neljudi postali..eto zbog ovakvih nekulturnih, neciviliziranih, sebičnih, podlih i pokvarenih ljudi ponekad se sramim svoje ljudske vrste..sramotno i žalosno"

"Tko to učinio taj nema zdrav razum. Sramota."

"Sramota je šta se radi, očito postoje pojedinci koji su tako nisko pali da kradu od ljudi koji su spasili tolike živote. HGSS je kod nas na Baniji toliko pomogao nakon potresa a prije i kad su poplave bile i zato jako cijenim sve što ljudi u HGSS-u rade. Nadam se da će se uspjeti nabaviti nova oprema, pozdrav svima iz Dvora na Uni"

"Vi se doista ne šalite. Ma gdje mi živimo. "

26. travanj 2024 01:06