StoryEditorOCM
Hrvatskaskupo i prestižno

Na ekskluzivnoj lokaciji gradi se luksuzna zgrada s visokom cijenom kvadrata: Ciljaju se isključivo najzahtjevniji kupci

Piše Korana Sutlić/JL
29. prosinca 2024. - 12:09

U tijeku je gradnja manje luksuzne zgrade na zagrebačkom Kraljevcu, na lokaciji udaljenoj nekoliko minuta vožnje ili desetminutne šetnje do Britanskog trga. Ovakve tehnološki napredne zgrade rijetkost su na tržištu nekretnina i godišnje se u ponudi nađe tek nekoliko takvih projekata. Ulica Kraljevec atraktivna je upravo zbog kombinacije mirnog rezidencijalnog okruženja i blizine centra grada. Smještena na blagim uzvisinama Medvednice, pruža prekrasne poglede na grad, više zelenila i rekreacijskih površina, piše Jutarnji list.

To područje ima tradiciju elitnog stanovanja, što ga čini idealnim za luksuznu stanogradnju, kažu u agenciji Eurovilla koja ima u svojoj ponudi stanove u ovoj zgradi. S obzirom na cijenu kvadrata od 6500 eura zanimalo nas je što ovu malu zgradu čini ekskluzivnom, ali i da nam objasne razliku između luksuzne i samo kvalitetne gradnje?

- Razlika između luksuzne i kvalitetne gradnje leži prvenstveno u detaljima, namjeni i razini ulaganja u estetiku i ekskluzivnost. Kvalitetna gradnja fokusira se na trajnost i funkcionalnost, koriste se dugotrajni materijali poput čelika i betona, kvalitetne toplinske i hidroizolacije, te moderni sustavi aluminijske bravarije za vanjsku ovojnicu i suvremeni strojarski sustavi za grijanje i hlađenje kako bi objekti bili stabilni, energetski učinkoviti i praktični za svakodnevnu upotrebu. Dizajn je uglavnom minimalistički i prilagođen optimalnom korištenju prostora - kaže Andrej Vučković iz te agencije.

elementi prestiža i individualnosti

Luksuzna gradnja, dodaje Vučković, ide korak dalje, naglašavajući prestiž i estetiku.

- Ovdje govorim o upotrebi najkvalitetnijih i najskupljih materijala. Luksuzni objekti često dolaze s dodatnim sadržajima poput pametnih tehnologija, dizala s direktnim pristupom iz stana ili panoramskih pogleda. Prostorna raskoš i ekskluzivnost lokacije dodatno doprinose ukupnom dojmu luksuza. Ukratko, svaka luksuzna gradnja mora biti kvalitetna, no kvalitetna gradnja ne mora nužno biti luksuzna. Razlikuju se po prioritetima – dok je kvalitetna gradnja usmjerena na dugovječnost i funkcionalnost, luksuzna gradnja dodaje elemente prestiža i individualnosti kako bi zadovoljila i one najzahtjevnije kupce koji teže nečemu posebnome - objašnjava Vučković.

Zanimalo nas je i što je novitet kod opreme zgrade. Ističe implementaciju sustava pametne kuće KNX, koji je rijetkost kod nas u stanogradnji.

Fotografije gradnje te simulaciju zgrade i stanova možete pogledati OVDJE

- Ovaj sustav omogućuje vlasnicima potpunu kontrolu nad svim ključnim funkcijama stana, uključujući upravljanje grijanjem, hlađenjem, sustavom alarma i videonadzora, roletama, zavjesama, rasvjetom, pa čak i glazbom i kad nisu u njemu - navodi.

Osim toga, dodaje, stanovi su osmišljeni u skladu s modernim trendovima održivosti i sve veće upotrebe električnih i hibridnih vozila. Svaka garaža opremljena je brzim punjačem, što olakšava svakodnevno korištenje električnih automobila i dodatno doprinosi praktičnosti i funkcionalnosti ovih nekretnina.

bravarija od reciklirane aluminijske legure

Vanjska aluminijska bravarija, nabraja dalje, proizvedena je od reciklirane aluminijske legure Circal s niskim CO2 otiskom od 1,9 g CO2 po kilogramu aluminija, što je u svijetu najbolja vrijednost. Stanovi će biti grijani i hlađeni kombinacijom podnog grijanja voda-zrak pogonjenog niskotemperaturnom dizalicom topline i unutarnjih kanalskih jedinica zrak-zrak s linijskim difuzorima pogonjenih vanjskim klima jedinicama.

Razlog zašto se na tržištu nekretnina u Zagrebu nađe samo nekoliko ovakvih zgrada godišnje je, kaže Andrej Vučković, u visokoj razini ulaganja potrebnih za ovakvu gradnju, kao i činjenica da se ciljaju isključivo najzahtjevniji kupci, koji traže prestiž, inovacije i dugoročnu vrijednost. Ovakvi projekti često se nalaze na atraktivnim i prestižnim lokacijama poput Pantovčaka, Tuškanca ili Šalate, čime se dodatno smanjuje njihov broj zbog ograničenja prostora.

 Unutar zgrade se nalaze tri stambene jedinice, na svakoj etaži po jedan stan. U suterenu su garaže i spremišta. Dizalom se direktno iz garaža ulazi u stanove. Stanovi su površine 134 m2, 158 m2 i 186 m2. Svi stanovi imaju vlastite terase.

Investitor projekta je obiteljska tvrtka SDMS osnovana 2007. godine u Zagrebu, čije bogato iskustvo obuhvaća rad na projektima u Hrvatskoj, ali i u Njemačkoj.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
30. prosinac 2024 19:55