Vaterpololiga prvaka

Veteran Tempesti im ‘zaključao‘ gol: Ortigija bolja od Jadrana, Splićani u teškoj situaciji za prolazak dalje, ovise o drugim rezultatima

12. studenog 2020. - 16:37

Vaterpolisti splitskog Jadrana izgubili su od domaće Ortigije sa 7-11 (2-1, 0-2, 2-3, 3-5) i tako doživjeli prvi poraz u svom trećem nastupu na kvalifikacijskom turniru za Ligu prvaka koji se održava u talijanskoj Siracusi.

Dva pogotka za Jadran postigao je Rino Burić, a po jednom su strijelci bili Marinić Kragić, Butić, Milardović, Šetka i Dužević. Najbolji strijelac utakmice bio je domaći igrač Valentino Gallo sa pet pogodaka.

U prvom poluvremenu utakmice izabranici Mile Smodlake mogli su ostvariti prednost, ali do nje nisu stigli prvenstveno zahvaljujući lošoj igri s igračem više. U šest takvih situacija Splićani su ostali bez pogotka. Unatoč tome, Jadran je nakon prve četvrtine vodio sa 2-1 golovima Jerka Marinića Kragića i Antonija Duževića.