Tenisteniske paralele

Marin Čilić nakon trilera u prvom kolu: Odigrao sam najluđi meč u svoj karijeri, i kada sam razmišljao da je to gotovo, imao sam sreće

24. srpnja 2021. - 16:15

- Odigrao sam najluđi meč u svoj karijeri - kazao je Marin Čilić nakon pobjede u početnom susretu olimpijskog turnira.

Marin Čilić, jedini hrvatski tenisač u pojedinačnoj konkurenciji olimpijskog turnira u Tokiju, velikim je preokretom stigao do plasmana u 2. kolo pobijedivši Brazilca Joaa Menzesa (ATP - 217.) sa 6-7 (5), 7-5, 7-6 (7)  nakon tri sata i 23 minuta igre.

Nakon što je izgubio prvi set u kojem je propustio tri prilike za 'break' kod 5-5, a potom poveo 3-0 u 'tie-breaku', samo da bi izgubio šest poena zaredom, Main Čilić je u sedmom gemu drugog seta izgubio servis i na svojim četvrtim olimpijskim igrama bio na putu prema najvećem razočaranju kad je 217. tenisač svijeta Joao Menezes poveo 5-3.

- Sto posto najluđi meč ikada. Imao sam jedan meč sa Simonom...

25. travanj 2024 00:40