Tenisus open

Dubrovkinja Ana Konjuh stigla na korak od nastupa u glavnom turniru posljednjeg Grand slama sezone

21. kolovoza 2024. - 20:36

Hrvatska 26-godišnja teniska reprezentativka Ana Konjuh (WTA - 1107.) pobijedila je u drugom kolu kvalifikacija za US Open 22-godišnju Argentinku Juliju Rieru (WTA - 121.) sa 6-3, 1-6, 6-3 i tako došla na korak do glavnog turnira.

Ovo je bio tek sedmi Anin meč u ovoj godini i njena četvrta pobjeda. U prvom setu je dvaput oduzela servis suparnici, a kod vodstva 4-3 spasila dvije ‘break‘-lopte. U drugom setu je Konjuh loše servirala pa nijednom nije uspjela osvojiti gem kad je bila na početnom udarcu.

Dubrovčanka je meč prelomila u šestom i sedmom gemu odlučujućeg seta. Prvo je spasila tri prilike za ‘break‘ koje je imala Riera, a onda joj oduzela servis za vodstvo 4-3. Osvajanjem i sljedeća dva gema Konjuh je došla do pobjede koja ju je dovela do zadnjeg kola kvalifikacija za turnir na kojem je 2016. plasmanom u četvrtfinale ostvarila svoj najbolji seniorski Grand Slam rezultat, a u New Yorku je bila i pobjednica u juniorskoj konkurenciji (2013.).

Konjuh će za plasman u glavni ždrijeb igrati protiv pobjednice dvoboja Japanke Mai Hontame (WTA - 110.) i Australke Destanee Aive (WTA - 180.).

19. rujan 2024 14:11