Šahtar se približio novom 13. naslovu prvaka: u velikom derbiju preokretom protiv Dinama stigli do uvjerljive pobjede

31. svibnja 2020. - 18:31

Nogometaši Šahtara iz Donecka napravili su novi korak prema osvajanju novog, 13. naslova prvaka Ukrajine, a četvrtog zaredom zahvaljujući 3-1 (1-1) pobjedi protiv najvećeg rivala Dinama iz Kijeva u susretu drugog kola Lige za prvaka.

Iako je Šahtar bio novinalni domaćin, susret se igrao na Olimpijskom stadionu u Kijevu, ali bez gledatelja.

Dinamo je poveo golom Bujalskog (38), ali samo minutu potom Marlos (39) je poravnao na 1:1. U nastavku je Marlos (67) svojim drugim pogotkom doveo Šahtar u vodstvo da bi Marcos Antonio (74) potvrdio pobjedu "rudara".

Josip Pivarić nije konkurirao za nastup u momčadi Dinama.

Osam kola prije kraja prvenstva Šahtar ima 62 boda, 16 više od drugog Dinama, treće Desne i četvrte Zorje.

19. travanj 2024 12:50