Strani nogometpremier league

Everton šokirao Chelsea na Goodison Parku i osvojio tri vrlo važna boda u borbi za ostanak

1. svibnja 2022. - 17:46

U susretu 35. kola engleskog nogometnog prvenstva Everton je na svom Goodison Parku svladao Chelsea sa 1-0 (0-0) te tako osvojio vitalna tri boda u borbi za ostanak u društvu najboljih.

Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Richarlison početkom drugog poluvremena, u 47. minuti nakon što je oteo loptu neopreznom Azpilicueti.

Hrvatski reprezentativni veznjak Mateo Kovačić odigrao je drugo poluvrijeme za Chelsea.

Usprkos ovoj pobjedi, Everton se i dalje nalazi u zoni ispadanja, na 18. mjestu sa 32 boda, ali je sada njegov zaostatak za 16. Burnleyem i 17. Leeds Unitedom dva boda, a usto ima i utakmicu manje. Chelsea je ostao treći sa 66 bodova.

Tottenham Hotspur se barem na dva i pol sata probio na četvrto mjesto, posljednje koje vodi u Ligu prvaka sljedeće sezone, sigurnom 3-1...

25. travanj 2024 14:05