Strani nogometdramatično

Everton se ipak spasio, i to nakon ludog preokreta u utakmici odluke, ispadaju Leeds ili Burnley

19. svibnja 2022. - 23:44

U odgođenom susretu 33. kola engleskog nogomtnog prvenstva Everton je velikim preokretom pobijedio Crystal Palace sa 3-2 i kolo prije kraja  prvenstva osigurao premierligaški status.

Gosti su na poluvremenu vodili 2-0 golovima Jeana Mateta (21) i Jordana Ayewa (36), no Everton je u nastavku uspio okrenuti rezultat, a strijelci su bili Michael Keane (54), Richarlison (75) i Dominic Calvert-Lewin (85).

Everton kolo prije kraja ima nedostižna četiri boda više od Leeds Uniteda na 18. mjestu, dok su Watford i Norwich već drugoligaši.

Sada je jasno kako će posljednji putnik u niži rang biti Leeds United ili Burnley koji je večeras odigrao 1-1 kod Aston Ville u odgođenom susretu 18. kola. Gosti su poveli iz jedanaesterca u 45. minuti golom Ashleyja Barnesa, a izjednačio je Emiliano...

18. travanj 2024 12:08