Strani nogometdobile favoritkinje

Engleskinje prvi puta postale europske prvakinje: Kelly u produžetku zabila za pobjedu protiv Nijemica i digla na noge prepuni Wembley

31. srpnja 2022. - 21:06

Engleske nogometašice po prvi puta su postale europske prvakinje nakon što su u finalu na londonskom Wembleyu u produžetku svladale Njemačku s 2-1 (1-1).

Engleska napadačica Ella Toone postigla je vodeći pogodak u 62. minuti snažnim udarcem iz gužve i to  nekoliko trenutaka nakon što je ušla kao zamjena. No, to je poništila Njemica Lina Magull koja je iz blizine pogodila za izjednačenje 17 minuta kasnije.

Utakmica je završila 1-1 nakon 90 minuta da bi se ušlo u produžetke. Odluka je pala u 110. minutu kada je engleska igračica Chloe Kelly najbrže reagirala na odbijenoj lopti i pogodila za veliko slavlje Engleskinja i čak 88.000 gledatelja na prepunom Wembleyu.

Engleska je tako u svom trećem finalu konačno došla do naslova, dok su Nijemice u devetom finalu ubilježile...

20. travanj 2024 03:09