Strani nogometliga prvaka

Drama u Londonu: Werner i Mount šokirali Madriđane i odveli Chelsea u veliko finale!

Piše Toni Bilić
5. svibnja 2021. - 22:53

U finalu Lige prvaka 29. svibnja u Istanbulu će igrati dva engleska predstavnika, Chelsea i Manchester City. Chelsea je sinoć izbacio Real Madrid, nakon 1:1 u gostima slavili su na svom Stamford Bridgeu s 2:0. Drugi put u tri sezone imat ćemo englesko finale, nakon što je 2019. Liverpool bio bolji od Tottenhama.

Zinedine Zidane je, kao i u prvoj utakmici, zaigrao u atipičnoj formaciji s trojicom u obrani, a posebno je iznenadio postavljanjem ofenzivnog krila Viniciusa na desnog beka. Realova obrana nije baš dobro funkcionirala u sustavu na kojeg nisu navikli, 'kraljevski klub' imao je više loptu u nogama, ali Chelsea je od početka stvarao prilike. U 12. minuti Rüdiger je pucao iz daljine, Courtois je obrani, šest minuta poslije Werner je zatresao mrežu, ali je pogodak...

25. travanj 2024 13:51