Debitant iz Leipziga napravio veliki korak: Lloris spašavao koliko je mogao, ‘sterilni‘ Tottenham u teškoj situaciji

Piše Toni Bilić
19. veljače 2020. - 23:29
AFP/Glyn Kirk, Adrian Dennis

Nakon europskog prvaka Liverpoola u utorak, i drugi finalist iz prošle sezone, Tottenham, poražen je sinoć rezultatom 1:0. 'Spursi' su u još težoj situaciji jer su izgubili kod kuće, svladao ih je RB Leipzig pogotkom Tima Wernera iz jedanaesterca u 58. minuti. Tako je još jedan debitant u osmini finala Lige prvaka, osim Atalante, sinoć slavio i napravio veliki korak prema četvrtfinalu. Leipzig je od početka bio bolja momčad, Tottenham je bio 'sterilan', Jose Mourinho može opravdanje tražiti u ozljedama napadača Kanea i Sona. Tako je mjesto u vrhu napada zauzeo Lucas Moura, kojega se sjećamo iz prošlosezonskog polufinala, kada je hat-trickom u drugom poluvremenu uzvrata donio 'spursima' preokret protiv Ajaxa u Amsterdamu i plasman u finale.

No, sinoć je Moura bio dosta odsječen, a Leipzig je konstantno prijetio golu Huga Llorisa, u prvih 45 mintua imali su čak 13 udaraca prema golu. Tottenham u tom prvom dijelu ipak uspio obraniti, u nastavku su čak zaigrali bolje, hrabrije, ali ključan trenutak dogodio se kada je Davies u kaznenom prostoru srušio Daimera. Turski sudac Cakir pokazao je na bijelu točku, odakle je Werner bio siguran, svladao je Llorisa. Pet minuta poslije francuski je vratar spasio 'spurse' još većeg poraza obranivši Shicku, a Tottenham je najbliže izjednačenju stigao u 73. minuti, kada je Lo Celso lijepo pucao iz slobodnog udarca, ali je Gulacsi njegov udarac skrenuo u stativu.