Strani nogometsp u kataru

Brazil bez Neymara se namučio sa Švicarskom, pobjedom osigurali drugi krug

28. studenog 2022. - 19:02

Nogometaši Brazila pobijedili su Švicarsku sa 1-0 (0-0) u drugom kolu skupine G na Svjetskom prvenstvu u Katru i time su postali druga momčad koja je uoči zadnjeg kola osigurala plasman u osminu finala.

Pobjednika dvoboja odigranog na stadionu 974 u Dohi odlučio je Casemiro pogotkom iz kaznenog prostora u 83. minuti. Brazilcima je u 64. minuti zbog zaleđa poništen pogodak koji je postigao Vinicius. Švicarci su ostali bez udarca unutar okvira, a uputili su ih četiri koje je brazilska obrana blokirala.

Brazil je u dvoboj protiv Švicaraca ušao s dvije promjene u početnoj postavi u odnosu na utakmicu sa Srbijom, na koje je izbornik Tite bio prisiljen zbog ozljeda Neymara i Danila. Umjesto njih su mjesto u prvih 11 dobili Militao i Fred.

Švicarski izbornik Murat Yakin na klupi je...

19. travanj 2024 05:31