Rukometotpao portugal

Slovenci napravili veliki korak ka polufinalu

21. siječnja 2020. - 18:36
Slovenia's Dean Bombac passes the ball during the Men's European Handball Championship main round day 4 Group II match between Portugal and Slovenia in Malmo, Sweden on January 21, 2020. (Photo by Jonathan NACKSTRAND/AFP)AFP

Rukometaši Slovenije napravili su veliki korak ka polufinalu EURA svladavši u utakmici skupine II u Malmoeu Portugal s 29-25 (14-15).

U vrlo izjednačenoj utakmici od samog početka, u kojoj su briljirali vratari, Portugalci su pružili jako dobar otpor favoriziranoj Sloveniji. Ipak, Portugalci su u drugom dijelu napravili previše tehničkih pogrešaka pa u 48. minuti Slovenci po prvi puta vode s tri razlike (24-21), a u 51. minuti povećavaju na 27-22 te rješavaju utakmicu.

Kod Slovenaca je Blaž Janc zabio 7, a Jure Dolenec 6 golova, dok je Portugal predvodio Andre Gomes (6), uz 15 obrana Aldreda Quintane.

U ovoj skupini kasnije igraju Norveška - Island te Mađarska - Švedska.

Vode Norveška i Slovenija s po 6 bodova, a Portugal je ostao na 2 boda i izgubio sve šanse za...

24. travanj 2024 13:18