Rukometeuro 2022

Velika bitka u Szegedu otišla na stranu Hrvatske: ‘kauboji‘ pobijedili Srbiju i napravili veliki korak ka prolasku u drugi krug

Piše PSD, Toni Bilić
15. siječnja 2022. - 22:10

Hrvatski rukometaši pobijedili su Srbiju s 23:20 i ostali u igri za plasman u drugi krug Europskog prvenstva u Mađarskoj i Slovačkoj. Napeta i uzbudljiva utakmica odlučena je u tek zadnjih nekoliko minuta, kada je Hrvatska povela s četiri, a na kraju i s pet golova razlike. Na dan utakmice ostali smo i bez još dvojice pozitivnih na koronavirus, izostancima su se pridružili Zvonimir Srna te vratar Matej Mandić.

Već u prvom napadu Hrvatske isključena su dva srpska igrača, pa smo na krilima brojčane prednosti došli do vodstva od 3:0, uz dva gola Čupića i jednim Martinovića. Srbija je prvi gol zabila tek u 6. minuti, kada je pogodio njihov najbolji strijelac Radivojević, koji je ubrzo zabio i za 3:2. Ubrzo su i naši rukometaši zaredali s isklučenjima, na dvije minute su...

20. travanj 2024 02:45