RukometTEŠKO, TEŠKO

HRVATSKA - AUSTRIJA 28:28 Gotovo je, Austrijanci nas šokirali i uzeli nam bod, propustili smo dobiti utakmicu

Piše Marko Bilić
14. siječnja 2024. - 20:53

28:28  (kraj)  -  Austrija je iznenadila Hrvatsku, neočekivano nam uzela bod... imali smo i dva gola prednosti i napad s igračem više pet minuta prije kraja, imali smo i završni napad na utakmici, ali nismo izradili akciju, Cindrić je šutirao iz solo prodora, nije uspio

28:28  (59)  -  Ispustili smo prednost, imali smo dva gola razlike i napad s igračem više...

28:26  (57)  -  Mandić na vratima radi čuda! Obranio je dva zicera za redom, definitivno jedan od najboljih vratara na svijetu! A tek su mu 22 godine... Četiri minute do kraja, Hrvatska je na pragu važne pobjede

25:24 (52)  -  Martinović napustio teren, stradalo mu je rame... Načinović trpa s crte, Klarica promašio kontru za velikih ‘plus tri‘... nikako da se odvojimo

21:20  (47)  -  Perkovac je vratio u igru Lučina i Cindrića, a vratara Mandića zamijenio Ivićem, naši podižu obranu i točno na polovici drugog dijela vraćaju prednost na našu stranu... izbornik Austrije pozvao je minutu odmoru

17:18  (39)  -  drama se nastavlja!  Obrana 5-1 s isturenim Duvnjakom definitivno ne funkcionira kako treba, Bilyk nas puni s vanjskih pozicija... problema imamo i u napadu, Austrijanci drže dobru obranu... Perkovac je mijenjao oba krila, Mihić lijevo, Glavaš desno...

Ante Čizmić/Cropix

14:12  (30)  -  na odmor idemo s dva gola prednosti, no Austrijanci su nam zadali dosta problema jednom vrstom 3-2-1 obrane, brzim protokom lopte u napadu i na koncu snažnim udarcima s distance... prvo isključenje igrača Austrije naši igrači naplatili su bijegom na 14:11, međutim, sve je još uvijek otvoreno u nastavku

10:10  (19)  -  nekoliko pogrešaka naših u napadu Austrijanci kažnjavaju i stižu na 9:9 i 10:10, vratar Mandić spašava, Perkovac je zvao minutu odmora, ali ne ide kako je zamišljeno

8:6  (14)  -  krenuli su naši rukometaši furiozno, za samo tri i po minute poveli s 5:1 na krilima dobre obrane, te brzih napada i protunapada, Jelinić je zabio tri, Cindrić dva... No isključenje Srne poremetilo je ritam igre Hrvatske, Austrijanci su došli "do daha" i smanjili zaostatak na dva gola

HRVATSKA:  Ivić, Mandić, Jelinić, Mihić, Šoštarić, Glavaš, Načinović, Šipić, Lučin, Srna, Mamić, Cindrić, Karačić, Duvnjak, Martinović, Klarica.

AUSTRIJA: Häusle, Möstl, Mahr, Božović, Frimmel, Beloš, Herburger, Weber, Živković, Mittendorfer, Damböck, Bilyk, Wagner, Nigg, Huteček, Miskovez.

Sve je spremno za utakmicu Hrvatske i Austrije u 2. kolu Europskog prvenstva rukometaša. SAP Arena u Mannheimu još jednom je sva "u kockicama", našoj momčadi neće nedostajati podrške s tribina na putu do, nadamo se, druge pobjede na ovom natjecanju. Nakon što su izabranici Gorana Perkovca deklasirali favorizirane Španjolce s čak 39:29 i nanijeli im najteži poraz u povijesti na EP, reprezentacija Austrije doima se puno lakšim zalogajem.

No, Austrijance, koje vodi Slovenac Uroš Pajovič, treba shvaiti ozbiljno, dokaz tomu je njihova pobjeda nad Rumunjima od 31:24 u prvom kolu. Dakle, ovo je susret dviju neporaženih momčadi u našoj B-skupini.