Ostalonovi uspjeh

Mertojak ima duplu krunu! Trofejni splitski kuglači osvojili svoj drugi uzastopni, a ukupno treći naslov u Kupu, pogledajte snimke slavlja

Piše Ivan Renić
13. lipnja 2022. - 12:25

Mertojak ima duplu krunu! Trofejni splitski kuglači u Rijeci su osvojili svoj drugi uzastopni, a treći ukupno naslov u Kupu. Ponovili su tako uspješnu 2017. godinu kada im je također pripao trofej u prvenstvu i Kupu. Fantastičnu sezonu upotpunili su i osvajanje prvenstva parova, kao i svih pojedinačnih natjecanja (županijsko, regionalno i državno).

U finalnoj utakmici Mertojak je svladao zagrebačku Grmoščicu, bilo je 4:4 (14:10 u setovima). Već u prvom bloku poveli su s 3:0. Drugi je krenuo nešto teže, poveli su Zagrepčani, nadoknadili zaostatak. Ali onda su se Splićani nošeni, sada već tradicionalnom, podrškom s tribina vratili i odnijeli pobjedu. Nezaobilazna gitara, uz pjesmu je bodrila Mertojak i nosila ga prema novoj tituli.