Ostalospektakl za pamćenje

Chiefsi osvojili Super Bowl nakon sjajne predstave u drugom poluvremenu i dramatične završnice

Piše SPORT SD
13. veljače 2023. - 04:47

Kansas City Chiefsi su u spektakularnom 58. izdanju Super Bowla pobijedili Philadelphia Eaglese sa 38:35.

Chiefsi su na poluvremenu gubili 24:14, a krajem prvog dijela njihov quarterback Patrick Mahomes obnovio je ozljedu desnog gležnja koju je vukao već neko vrijeme. No, Mahomes se svejedno vratio na teren i u drugom dijelu odveo svoju momčad do poena u svakom napadu.

Eaglesi su se vratili pet minuta prije kraja na krilima sjajnog Jalena Hurtsa, koji je postao prvi quarterback s tri touchdowna nošenjem u finalu, ali je onda loptu opet u ruke uzeo Mahomes i iskontrolirao vrijeme do kraja. Doduše, treba naglasiti da je u tome imao i ogromnu pomoć sudaca, koji su u ključnom trenutku sudili jako sporan prekršaj i tako Chiefsima dali novi set pokušaja.