KošarkaDrugi poraz Splita

Žuti poklekli već u prvoj četvrtini, unatoč dobroj tricaškoj večeri uvjerljivo su poraženi na gostovanju u Crnoj Gori

Piše Frane Vulas
28. rujna 2024. - 22:04

U drugom kolu regionalne lige Split je na gostovanju u Podgorici upisao i drugi poraz. Osjetno skuplja momčad Budućnosti VOLI je prije utakmice bila veliki favorit, a gotovo tijekom cijelog susreta evidentna je bila razlika u kvaliteti rostera dviju momčadi pa je koncu domaćin slavio s uvjerljivih 97:75.

Utakmica je odlučena već u prvoj četvrtini. Semafor je pokazivao 0:4 za "žute" poslije ubačaja Škare pa je potom uslijedio potop gostiju iz grada pod Marjanom. Okrenuli su Podgoričani na 13:4, potom vodili i 26:8. Išao ih je vanjski šut. Gađali su 9/14 trice u prvom poluvremenu, a čak pet ih je pogodio Amerikanac Sulaimon (21 poen).

U prvih deset minuta domaćin je imao prednost 33:13, a sastav s Gripa već sedam izgubljenih lopti. Tricom Jovanovića otišla je Budućnost i na 45:22 u 15. minuti. U prvom poluvremenu samo su trice kapetana Shortera (3/4) i Kučića (3/3) do velikog odmora držale Splitu glavu iznad vode (trice je Split do poluvremena gađao 7/11, ukupno 10/22). No, momčad trenera Slavena Rimca je do poluvremena primila gotovo 60 poena (59:40). Nije ni čudio rezultat s obzirom na tek šest skokova cijele momčadi u prvih 20 minuta i mizeran šut za dva od tek 4/15.

U drugom poluvremenu Split se uspio primaknuti na 63:49, ali bliže od toga jednostavno nije išlo. Brzo su se domaći uozbiljili i na otvaranju zadnje četvrtine poveli 80:54. Da uvjerljiv poraz Splita nije slučajnost govori i podatak kako je u prvom kolu Budućnost pregazila Mornar u Baru 98:51.

Budućnost VOLI – Split 97:75

Podgorica – Sportski centar Morača. Gledatelja 1150. Utakmica 2. kola Admiral Bet ABA lige: Budućnost VOLI – Split 97:75 (33:13, 26:27, 19:14, 19:21). Suci: Uroš Nikolić, Marko Juras i Vladimir Tomić (svi iz Srbije).

Budućnost VOLI: Morgan (2), Sulaimon (21), Ilić, Magee (5), Slavković (4), Tanasković (8), Ferrell (15), Jovanović (5), M. Drežnjak (6), Wright (8), Azubuike (13), Kamenjaš (10).

Split: Shorter (12), Jordano (8), Katić (3), Tišma, Kučić (13), Vuko (8), Perkušić, Škara (15), Pavin, Benson (6), Kapusta (3), Ljubičić (7).