Bogdanović odličan u uvjerljivoj pobjedi Jazza protiv Spursa, Šamanić najbolji strijelac svoje momčačdi

6. svibnja 2021. - 07:20

Košarkaši Utah Jazza vratili su se na vrh ljestvice Zapadne konferencije i čitave NBA lige uvjerljivom 126-94 domaćom pobjedom protiv San Antonio Spursa te 103-135 porazom Phoenix Sunsa na gostovanju kod Atlanta Hawksa.

Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović nastavio je s odličnim predstavama u sastavu Jazza, protiv Spursa je za 25:36 minuta provedenih na parketu ubacio 24 koša (šut za dva 7-9, trica 3-4, slobodna bacanja 1-1) uz dva skoka i dvije osvojene lopte.

Bogdanović je odlično otvorio dvoboj i već u prvoj četvrtini postigao 14 koševa uz šut iz igre 6-7, a njegov je sastav stigao do prednosti 38-26. Susret je efektivno bio riješen već do sredine druge četvrtine jer je Jazz "pobjegao" na velikih 53-27 pa je ostatak dvoboja bio tek odrađivanje posla.