Hajdukzadnja utakmica

Hajduk u generalnoj probi i bez Livaje svladao Trabzonspor golovima Dolčeka i Melnjaka

Piše D. KA.
8. srpnja 2023. - 11:02

Hajduk je u zadnjoj pripremnoj utakmici u Sloveniji svladao Trabzonspor rezultatom 2:0.

Oba gola su pala u prvom poluvremenu, Dolček je turskog prvoligaša "načeo" u 14. minuti, nakon lijepe akcije Hajduka. Vodstvo je podebljao Melnjak u 33. minuti nakon ubačaja Sigura s desne strane.

U redovima Bijelih danas nije bilo Pukštasa zbog manje ozljede te Livaje, koji neće igrati u Superkupu, pa ga se nije koristilo u generalnoj probi.

Hajduk je tako protiv najtežeg protivnika odigrao najbolje i sada čeka utakmicu s Dinamom koja će se odigrati 15. srpnja na Maksimiru.

Semafor

HAJDUK – TRABZONSPOR 2:0 (Dolček 14., Melnjak 33.)

Ljubljana - Športni park Šiška

Sudac: Denis Sabanagić

HAJDUK: Lučić, Melnjak, Šarlija, Ferro. Sigur, Grgić, Krovinović, Dajaku, Benrahou, Dolček, Mlakar

Klupa: Silić, Prpić, Kalik, Brajković, Hrgović, Capan, Lauš, Čuić, Buljan, Sahiti, Ćubelić.

TRABZONSPOR: Tepe, Asan, Bosluk, Turkmen, Fernandez, Zaman, Haspolat, Omur, Višća, Oršić, Gomez

Klupa: Moradaoglu, Cevikkan, Vilmaz, Bartra, Denswil, Malokocoglu, Sen, Tokoz, Bayram, Yildirim, Destan.

UŽIVO

90‘ Kraj utakmice

87‘ Opet je Sahiti ubacio s desne strane za Brajkovića, ovaj put je Brajković pucao glavom, ali njegov udarac je blokiran

85‘ Trebalo je biti i 3:0. Sahiti se sam sjurio po desnoj strani, sjajno je ubacio za Brajkovića koji iz velike blizine ne pogađa mrežu

82‘ Capan, Prpić i Čuić ulaze u igru umjesto Mlakara, Sigura i Ferra

81‘ Hajduk je smirio tempo utakmice, zadnjih desetak minuta je prošlo bez većih uzbuđenja

74‘ Oršića mijenja Bayram

73‘ Izlaze Grgić i Dajaku, mijenjaju ih Ćubelić i Brajković

67‘ Opet se trese okvir gola Hajduka, probao je Destan s ruba šesnaesterca, od bloka Šarlije lopta je pogodila gredu

66‘ Mijenja i Hajduk, izlaze Dolček i Benrahou, umjesto njih Sahiti i Lauš

61‘ Bjelica radi dvije izmjene, izlaze Turkmen i Omur, ulaze Sen i Bartra

59‘ Mlakar je na desnoj strani odlično predriblao svog čuvara i ubacio loptu Krovinoviću čiji udarac s pet metara brani Tepe

53‘ Nova vratnica za Trabzonspor. Pucao je Bosluk, ali rezultat se ne mijenja

52‘ Probao je Mlakar iz kaznenog prostora, ali je Tepe obranio

48‘ Prilike za obje momčadi u razmaku od 30 sekundi. Prvo je Umur s nekih 20 metara pogodio vratnicu, a onda je nakon kontre Hajduka pucao i Benrahou sa slične udaljenosti, ali vratar turske momčadi loptu šalje u korner

46‘ Počelo je drugo poluvrijeme

45‘ Kraj prvog poluvremena

43‘ Ubačaj s desne strane se odbio na rub kaznenog prostora gdje ga je dočekao Dajaku, ali njegov snažan udarac ide malo pored vratnice

33‘ Hajduk je povećao na 2:0! Nova lijepa akcija Bijelih, lopta je došla do Sigura na desnoj strani, on ubacuje u šesnaesterac gdje se nalazio Melnjak i zabio

23‘ Maxi Gomez se našao u dobroj prilici, ali njegov udarac s devet metara brani Lučić

20‘ Lijep pokušaj dvojice novih igrača u redovima Hajduka. Šarlija je dugom loptom pokušao pronaći Dajakua, ali je njegova lopta za koji centimetar prejaka.

18‘ Prva promjena na utakmici. Pri golu Hajduka Fernandez zabio u vratnicu i ozlijedio koljeno, ne može nastaviti utakmicu i mijenja ga Denswil

14‘ Hajduk vodi 1:0! Lijepa akcija Bijelih, Grgić je ostavio loptu za Mlakara i time izbacio gotovo cijelu obranu Trabzonspora, Mlakar je proslijedio do Dolčeka koji lagano zabija

8‘ S Lučićem je sve u redu, susret se nastavio

6‘ Prva prilika na utakmici. Oršić je s 25 metara snažno opalio u svom stilu, Lučić je obranio, ali se pritom ozljedio pa mu se pruža pomoć