Hajdukprijateljski susret

Hajduk za kraj priprema pobijedio lidera prvenstva Poljske, Livaja zabio pa odmah nakon toga izašao lagano šepajući

Piše D. KA.
20. siječnja 2024. - 13:18

Hajduk je u zadnjoj pripremnoj utakmici pobijedio vodeću momčad prvenstva Poljske Slask Wroclaw s 3:1. Bijeli se tako vraćaju u Split bez poraza (tri pobjede i jedan remi).

Teško su obje momčadi dolazile do prilika u prvom poluvremenu, ali se utakmica otvorila u drugom dijelu.

Prvo je u 76. minuti sjajno zabio Livaja s 20 metara, ali odmah nakon gola je morao izaći iz igre, mučila ga je zadnja loža. Ubrzo je sviran penal za Slask, pa pet minuta kasnije i jedan za Hajduk. Oba su realizirana, za Hajduk je precizan bio N. Kalinić. I, u zadnjoj šansi na utakmici, Kalinić se upisao i u asistente. Odlično je pronašao Sahitija koji s desetak metara matira poljskog vratara i zabija za konačnih 3:1.

Bijeli se popodne vraćaju u Split, a iduću nedjelju ih čeka nastavak prvenstva i poljudski susret protiv Rijeke (28.1.).

HAJDUK - SLASK 3:1 (1:0 Livaja 76., 1:1 Klimala 78., 2:1 Kalinić 83., 3:1 Sahiti 90.)

Umag
Prijateljska utakmica

HAJDUK: Lučić - Sigur, Uremović, Šarlija, Moufi - Pukštas, Žaper, Krovinović - Sahiti, Livaja, Kleinheisler
Klupa: Buljan, Kalik, Odjidja-Ofoe, N. Kalinić, Benrahou, Mikanović

SLASK: Leszczynski, Konczkowski, Bejger, Petkov, Janasik, Samiec-Talar, Pokorny, Olsen, Schwarz, Nahuel, Exposito
Klupa: Trelowski, Matsenko, Petrov, Paluszek, Bozhinov, Ince, Lukasik, Rzuchowski, Borys, Pena, Klimala

Sudac: Daniel Starčević (Rijeka)

Uživo

90‘ Kraj utakmice

90‘ Gol! Hajduk vodi 3:1! Strijelac je Sahiti, odlično ga je uposlio N. Kalinić, a Hajdukov krilni napadač je precizan s desetak metara

83‘ Gol! N. Kalinić vraća Hajduk u vodstvo. Pucao je u desni kut Kalinić, skoro je to skinuo Trelowski

82‘ Poljaci sada oštro protestiraju ovu odluku suca

81‘ Sada jedanaesterac i za Hajduk, čini se da ni u jednoj situaciji nije bilo elemenata za penal

78‘ Gol. Precizan s bijele točke je Klimala

78‘ Jedanaesterac za Slask nakon duela Sigura i napadača Slaska

77‘ Odmah nakon gola, Livaja je izašao iz igre zbog ozljede, muči ga zadnja loža. U igru se vratio Sahiti

76‘ Hajduk vodi 1:0! Nakon oduzete lopte Kalik je proslijedio do Livaje koji s nekih 20 metara precizno zabija za vodstvo.

74‘ Kleinheisler, Krovinović i Sahiti izlaze, mijenjaju ih Odjidja-Ofoe, Benrahou i N. Kalinić

63‘ Mogao je Pukštas sada zabiti, uzeo je loptu, odlično zapucao, ali vratar Slaska je na mjestu

60‘ Odmah i velika prilika za Slask, pucao je Ince iz dobre pozicije, ali Lučić brani

59‘ Moufi i Uremović izlaze, Kalik i Mikanović su u igri.

58‘ Velika prilika za Hajduk, Krovinović je proigrao Livaju u trku prema golu Slaska, ali njegov udarac brani poljski vratar

48‘ Žuti karton za Sahitija zbog prigovora

47‘ Livaja je s desne strane dodao Sahitiju koji je iz dobre pozicije jako loše zahvatio loptu

46‘ Početak drugog poluvremena

45‘ Kraj poluvremena. Po jakoj buri u Umagu nema još golova. Iako je Hajduk stvorio nešto više šansi, nije ozbiljnije zaprijetio lideru prvenstva Poljske.

45‘ Krovinović je s lijeve strane ubacio na Kleinheislera, ali nije Mađar uspio uputiti udarac prema golu

41‘ Probao je Livaja atraktivno iz okreta, ali je bio u zaleđu

36‘ Livaja je dobro prošao svog čuvara, ali njegova povratna lopta je bila preslaba

26‘ Nahuel je sada pucao iz daljine, Lučić kupi loptu bez problema

22‘ Pucao je Livaja sa 17 metara, malo pored vratnice, ali unatoč promašaju izazvao je oduševljenje nekih 400 gledatelja koji su se okupili uz teren u Umagu

18‘ Nije bilo većih prilika na početku utakmice, Hajduk više napada i pritišće protivnički gol

8‘ Kleinheisler je probao iz slobodnog udarca, ali njegov udarac nije prijetnja za gol Slaska

2‘ Ovaj susret poslužit će kao generalna proba za prvenstvenu utakmicu s Rijekom, a Karoglan je, kao što je i bilo za očekivati, na problematičnu poziciju lijevog beka postavio Moufija