Domaći nogometrabuzinovo sunce

Nogomet se vratio na hrvatske travnjake: Lokomotiva briljatnom izvedbom u drugom poluvremenu izborila finale Kupa

Piše Toni Bilić
30. svibnja 2020. - 22:29

Nogomet se vratio u Hrvatsku, polufinalnom utakmicom Kupa u kojoj je Lokomotiva pobjedom 3:1 nad Slaven Belupom u Koprivnici izborila finale.

Utakmica je imala dva sasvim različita poluvremena, domaćini su u prvom bili dosta bolji i zasluženo vodili pogotkom Gode već u 6. minuti, kada je sjajnim udarcem s oko 25 metara pogodio rašlje, vratar Grbić je bio nemoćan. Slaven je do odmora u još nekoliko navrata zaprijetio gostujućemu golu, no u nastavku je uslijedio preokret.

U igri Lokomotive ključnim se pokazao ulazak Sammira, kojeg je trener Goran Tomić u 66. minuti poslao u igru umjesto Atiemwena. Samo dvije minute potom bivši dinamovac je asistirao za izjednačenje, zdesna je nabacio na drugu stativu, gdje je Čokaj volejem iz prve svladao vratara Filipovića.