Domaći nogometništa od rekorda

Hrvat pokvario hrvatskom prvaku veliko slavlje: Dinamo nije postao prvi klub koji je bez primljenog gola okončao skupinu

10. prosinca 2020. - 23:54

Hrvatski prvak Dinamo nije se uspio upisati o knjige rekorda europskog nogometa postavši prvi klub koji je skupinu okončao bez primljenog pogotka.

Do sada niti jedan klub u povijesti Lige prvaka i Europske lige, otkako se igraju u sadašnjim formatima, nije skupinu okončao bez primljenog pogotka.

Nakon što je u prvih pet kola sačuvao mrežu nedirnutom, Dinamo je protiv moskovskog CSKA lovio rekord. Nažalost, "Modri" su ostali korak do podviga. Snove o ulasku u povijest rušio je hrvatski nogometaš Kristijan Bistrović postigavši pogodak za 3-1 u 76. minuti, čime je Dinamo primio gol nakon 526 minuta igre.

Zagrepčani su u skupini s Feyenoordom, CSKA Moskvom i Wolfsbergerom sačuvali svoju mrežu u prvih pet utakmica, četiri je puta branio Dominik Livaković, a jednu...

16. lipanj 2024 09:43