Domaći nogometkraj sezone

Futsal Dinamo je novi prvak Hrvatske! Slavili su Zagrepčani protiv Olmissuma i stigli do prve titule

Piše Ivan Renić
29. svibnja 2023. - 22:33

Futsal Dinamo je novi prvak Hrvatske! Slavili su Zagrepčani protiv Olmissuma u četvrtoj utakmici s 3:1 i tako s istim rezultatom u finalnoj seriji osigurali povijesni uspjeh. Vatrena je opet bila atmosfera u Draženovom domu, nosila je Dinamo do nove pobjede vrijedne titule. Imao je Olmissum nekoliko prilika u uvodnim minutama. Prijetili su Pavić i Kuraja, no Piplica je sačuvao svoju mrežu.

Prvi su opet poveli domaći preko Postružina koji je ostao sam na pet metara i poentirao za 1:0. Već u 15. Dinamo je udvostručio vodstvo. Precizan je bio Perić snažnim udarce iz voleja s desetak metara. Nove nevolje za Olmissum slijedile su u nastavku. Vratar Čizmić nespretno je zakačio Dekanića, a sudac mu je dodijelio izravni crveni karton.

Dobro su se u tim trenucima branili Omišani, no ipak nisu izdržali. Za 3:0 zabio je Novak. Riskirali su gosti s golmanom-igračem, ali već u prvoj akciji Moura je napravio novi prekršaj i tako Dinamu ponudio deseterac. Bilandžić je obranio Novakov pokušaj, ali dosuđen je još jedan prekršaj na Postružinu, a to prema pravilima znači novi deseterac. Odgovornost je preuzeo Postružin, ali i to je obranio Bilandžić.

Nada Zeleno-plavih se probudila kada je u 36. minuti za 3:1 zabio Kuraja. No, mreže su do kraja mirovale i domaći su „nogometnoj” atmosferi proslavili titulu. Podsjetimo, oba kluba su plasmanom u finale izborila nastup u Ligi prvaka.