Domaći nogometrutinska pobjeda

Dinamo uvjerljivo slavio protiv trećeligaša Ferdinandovca, iako su domaćini u početku iznenadili Modre pokušajem nadigravanja

26. rujna 2020. - 17:01

Nogometaši Dinama plasirali su se u osminu finala Hrvatskog kupa. Shodno očekivanjima ''modri'' su u Ferdinandovcu pobijedili istoimenog trećeligaša – 7:1. Strijelci za goste bili su Gojak (13. minuta), Ivanušec (28.), Andrić (56. i 83.), Menalo (59, 67. i 88.) dočim je gol za domaćina postigao Križanović (38.).

Amateri iz Ferdinandovca iznenadili su favorizirane Zagrepčane tijekom prvog dijela dobrom tjelesnom spremom (treniraju četiri puta tjedno) i nadobudnim pokušajima nadigravanja. Imali su domaćini i vrlo izglednu priliku kod 0:0, no zabili su gosti. Već nakon prvih pola sata igre Dinamo je stekao 2:0. A onda su domaći nogometaši nakon kornera u 38. minuti svladali Zagorca (Križanović glavom) i barem nakratko vratili natjecateljsku draž susretu.