Ostalopjevajući sa save

Sunčani ‘spržili‘ Žapce: Solaris uvjerljivom pobjedom stigao na korak od polufinala i sraza s euroligašem

Piše Krešimir Gulin
12. ožujka 2024. - 22:04

Vaterpolisti Solarisa pobijedili su zagrebačku Mladost na gostovanju uz Savu u prvoj četvrtfinalnoj utakmici prvenstva Hrvatske i tako napravili veliki korak prema poluzavršnici gdje boljeg iz ovog para čeka branitelj naslova- splitski Jadran.

Šibenčani bi posao trebali završiti idućeg utorka na svom bazenu u Crnici gdje se igra uzvratna utakmica.

Zagreb, 120324.
Bazen na Mladosti.
Vaterpolo, Prvenstvo Hrvatske, cetvrtfinale, seniori, utakmica: HAVK Mladost - VK Solaris Sibenik.
Na fotografiji: Marin Vrdoljak.

Damir Krajac/Cropix

Sunčani su već dva puta ove sezone bili bolji bolji od Žabaca, ali ova pobjeda ima najveću specifičnu težinu. Naime, eventualni plasman u polufinale donosi sigurnu borbu za treće mjesto koje jamči igranje u kvalifikacijama za Ligu prvaka, što bi bio sjajan doseg za Šibenčane.

Momčad trenera Denisa Seferovića odigrala je izvrsne prve dvije četvrtine. Domaći su poveli golom Mijića, da bi ih potom Sunčani čak deset minuta ostavili bez novog pogotka. U tim trenucima odličnu zonsku obranu igrali su Šibenčani, a vratar Marin Šparada je branio i više od onoga što je trebao.

Na fotografiji: Duje Akrap.

S druge strane, Solaris je bio vrlo efikasan u napadu, a posebno se istaknuo Duje Akrap s dva vrlo efektna gola. Napravili su Šibenčani seriju (6:0) i odveli utakmicu na svoj mlin.

Uspjela se Mladost u trećoj četvrtini spustili na minus tri, međutim individualnu klasu pokazali su Vrdoljak i Petković i ponovno vratili Solaris na veću razliku.

Na fotografiji: Antonio Petkovic.

Još bliže preokretu Zagrepčani su bili u zadnjoj dionici kada su došli na samo dva gola zaostatka (8:10). No, tada je dva gola s vratnice s igraćem više zabio drugi brat blizanac Akrap- Roko i ubio svaku nadu Žapcima.

Na fotografiji: Roko Akrap.

U konačnici, Solaris na uzvrat u Šibenik nosi lijepa četiri gola viška.

Mladost- Solaris 9:13 (1:4, 2:4, 3:2, 3:3)

ZAGREB- Bazen na Savi. Suci: Nenad Periš i Andrej Franulović.

Mladost: Jurlina (3 obrane), J. Bušić, Fajković, Solje, Gluhaić (2), Penava (1), Koprčina (1), Rakovac (1), Mijić (4), Bajić, Herceg, Jajčinović, Sunara (8 obrana), T. Bušić.

Solaris: M. Šparada (10 obrana), Bralić, Brajković, R. Akrap (2), Jakovčević, Petković (2), D. Akrap (3), Pelicarić (3), Vrdoljak (2), Bulat, Burburan, T. Šparada (1), Štrkalj, Radovčić.

Na fotografiji: Roko Pelicaric.

27. travanj 2024 13:40