Nogometjedan, ali vrijedan

Narančasti drže priključak za vodećim: u uzbudljivoj završnici Šibenik stigao do važne pobjede

Piše Krešimir Gulin
6. studenog 2023. - 20:06

U uzbudljivoj utakmici Šibenik je ostvario i šestu ovosezonsku pobjedu na svom Šubićevcu te zadržao priključak (dva boda zaostatka) za vodećim Zrinskim.

Gol vrijedan važna tri boda djelo je Josipa Majića na asistenciju Ivana Božića u 79. minuti.

Već u 1. minuti Šibenik opasno prijeti. Iskosa iz slobodnog udarca, ‘žabicu‘ je uputio Majić, no istaknuo se mladi vratar Buljan.

U idućih pola, domaćin je bio popriličnop neučinkovit. Dapače, bolja momčad na travnjaku bio je Solin.

Gosti nisu bili onaj uobičajeni gost koji se na Šubićevac dolazi samo braniti, već su težili nadigravanju. Takav hrabar pristup Solinjanima je donio i dvije lijepe prigode.

U 15. minuti nakon kornera je glavom tukao Tomić, ali lijepom paradom Đaković je izvukao loptu iz rašlji. Druga zgoda za Solin zbila se u 27. minuti kada je s 20-ak metara opalio Vučković, međutim lopta je zamalo promašila cilj.

Ipak, u zadnjih 15-ak minuta prvog dijela probudili su se Narančasti i zagospodarili terenom. Stisnuli su Solinjane na svoju polovicu i kreirali niz dobrih prigoda, no pokazali su poslovičnu neefikasnost.

Glavni kreator šibenskih šansi bio je Majić, koji je u 41. minuti promašio najbolju priliku u prvih 45 minuta. Ušao je ofenzivac domaćih korak-dva u kazneni prostor, šutirao, ostavio Buljana na krivoj nozi, međutim lopta je neliko centimetara prošla pored vratnice.

I u sučevoj nadoknadi domaćini su mogli do vodstva. Agilni Kolega tukao je s ruba kaznenog prostora, ali preko vratiju Buljana.

Nastavio je Šibenik s kontinurianim napadima i u drugom poluvremenu. No, pravih prilika nije bilo sve od 58. minute kada dobro tuče Kolega, međutim Buljan još jednom pokazuje potencijal.

Hrabrom interevencijom istaknuo se i vratar Šibenika, koji je u 66. minuti istrčao daleko od svog gola i u padu glavom spriječio opasnu kontru Solina.

Novu veliku prigodu Šibenčani su zapucali u 69.minuti. Iz daljine je udarac okušao Majić, Buljan je kratko odbio do natrčalog Poza, no njegov šut blokirao je netko od obrambenih igrača Solina.

U tim trenucima, utakmica se potpuno otvorila. Šibenik je nastavio napadati,ali ni Solin nije mirovao. Jednostavno, gol je visio u zraku.

To više što je trener Šibenika u završnici zaigrao ‘va baque‘. Iz igre je izvadio jednog stopera Gačića, a uveo i iskusnog Bačelić- Grgića.

I dogodio se u mreži Solina u 79. minuti. Lijepo je po desnoj strani prošao Božić i ubacio oštru loptu pred vrata gostiju koju je iz blizine u mrežu zakucao Majić.

U dramatičnoj završnici, Šibenik je uspio sačuvati važnu pobjedu. Ali, zbog trećeg žutog kartona ostao je bez Majića za iduće kolo kada gostuju kod BSK-a u Bijelom Brdu.

Šibenik- Solin 1:0 (0:0)

ŠIBENIK- Stadion na Šubićevcu. Gledatelja 475. Sudac: Domagoj Kurtović (Osijek). Strijelac: 1:0 Majić (79.).

Šibenik: Đaković, Perić, Gačić (od 77. Bačelić- Grgić), Dujmović, Kolega (od 77. B. Brajković), Pozo, Roca (od 67. Marijanović), Cvijanović, Majić, Božić (od 86. Ćosić), Torres (od 67. Laća).

Solin: Buljan, Đolonga, Tomić, Dumančić, Vučković, Lovrencsics, Dadić, Kaćunko (od 89. Klarić), Brajković (od 62. Kapitanović), Čuić, Ćubelić (od 89. Ouamri).