NogometPrekasno se probudili

Još jedna trica u mreži Šibenika: Narančasti poslije 180 minuta na nula bodova

Piše Krešimir Gulin
24. srpnja 2021. - 22:57

Poslije 180 minuta nove sezone HNL-a Šibenik je na nula bodova i sa šest golova u svojoj mreži. Zato je bivši učitelj Narančastih Krunoslav Rendulić stigao do prve pobjede sa svojim novim klubom. Bila je to slatka sportska osveta Rendulića kolumbijskim vlasnicima Šibenika koji su mu u ožujku nekorektno otkazali suradnju SMS-om.

U prvih 45 minuta Šibenik je igrao onako kako želi španjolski trener Rosas, s puno posjeda, ali bilo je to manje- više jalovo. Narančasti su uspjeli uputiti tek nekoliko udaraca iz daljine koji su bili lak plijen za domaćeg čuvara mreže Banića.

S druge strane, izlasci Gorice bili su kudikamo konkretniji. Jedan od njih donio je i pogodak u 26. minuti. Opet je 'krvnik' Šibenčanima bio Hrvoje Babec. Naime, veznjak Gorice zabio je Narančastima oba puta lani kada su gostovali u Turopolju. Ovaj put bio je strijelac na asistenciju Lovrića koji je jednim dodavanjem izbacio cijelu obranu Šibenika, a Babec se ubacio iz drugog plana i poentirao.

VAR je provjeravao eventualno igranje rukom Dieyea u začetku akcije, međutim Strukan je pokazao na centar.

Klasu je Lovrić pokazao i deset minuta kasnije kada je nakon slaloma opalio s 20-ak metara i pogodio spojnicu grede i vratnice.

Pravo je čudo kako Gorica nije povećala prednost u 54. minuti jer je Dieye prebacio vrata sa samo dva metra.

Bacio je Rosas sve karte u napad i u vatru gurnuo svoje najnovije pojačanje Marina Jakoliša.

I samo dvije minute trebale su Jakolišu da kreira sjajnu prigodu za Jurića, no istaknuo se vratar Gorice Banić, a odbijenu loptu Delić je nekontrolirano poslao u gol aut.

Ipak, Senegalac Dieye u 66. minuti iskupio se za težak promašaj i zabio iz pune teže pozicije, iskosa s desetak metara u prvi gornji kut Rogićevog gola.

I najmanje nade Šibenika u preokret ugasle su dvije minute kasnije kada je Bilić u vlastitu mrežu skrenuo udarac Lovrića s 20-ak metara.

Zabio je Bilić i u pravu mrežu, onu Gorice, u 87. minuti nakon ubačaja iz kornera Jakoliša za počasni gol Šibenika.

U sudačkoj nadoknadi Delić je pogodio gredu.

Gorica- Šibenik 3:1 (1:0)

VELIKA GORICA- Gradski stadion. Gledatelja 500. Sudac: Duje Strukan (Split) - 5,5. Strijelci: 1:0 Babec (26.), 2:0 Dieye (66.), 3:0 Bilić (69/ag), 3:1 Bilić (87.). Najbolji igrač: Kristijan Lovrić (Gorica).

Gorica (4-2-3-1): Banić (6,5)- Musa (6), Jovičić (6), Krizmanić (6,5), Keita (6)- Junior (6) (od 88. Pršir -), Babec (7)- Šroler (6) (od 61. Fruk -), Mitrović (6) (od 61. Dvorneković -), Lovrić (7,5) (od 88. Steenvoorden -)- Dieye (6,5) (od 79. Brodić -).

Šibenik (4-3-3).: Rogić (5)- Batarelo (5,5), Perić (5), Bilić (6), Kvesić (5)- Mesa (5,5), Ćurić (5,5) (od 82. Bailone -), Bačelić- Grgić (5) (od 55. Jakoliš 6)- Delić (5), Jurić (5) (od 69. Julardžija -), Marin (5) (od 69. Sahiti -).

19. travanj 2024 15:02