Reflektorpali francuzi

Veliko iznenađenje drugog dana rukometnog EURO-a: Portugalci ostvarili najveću pobjedu u svojoj povijesti

10. siječnja 2020. - 20:28
Portugal players celebrate their 28-25 victory after the match France vs Portugal at the Men´s Handball European Championship preliminary round in Trondheim, Norway, on January 10, 2020. (Photo by Vidar Ruud/various sources/AFP)/Norway OUTAFP

Rukometaši Portugala u susretu su 1. kola skupine D na Europskom prvenstvu u Trondheimu senzacionalno svladali Francusku sa 28-25 (12-11).

Za najveću pobjedu u povijesti portugalskog rukometa najzaslužniji je bio Diogo Branquinho s pet golova i stopostotnom realizacijom, po četiri pogotka dodali su Joao Miguel Ferraz i Andre Gomes, dok su kod Francuske najbolji bili Dika Mem s pet te Nikola Karabatić, Romain Lagarde i Ludovic Fabregas sa po četiri pogotka.

Portugal je bio u prednosti većim tijekom drugog poluvremena, 10-ak minuta prije kraja vodio je sa 22-19, ali Francuska je uspjela izjednačiti na 25-25 četiri minute prije kraja. Ipak, nije došlo do potpunog preokreta, Francuska do kraja susreta više nije postigla niti jedan pogodak, dok je Portugal golovima Gomesa, Ferraza...

25. travanj 2024 17:02