OstaloODBOJKA |

DOBRO JE BILO DOK JE BILO SNAGE Nekompletni Dubrovnik dobio prvi set, šteta što nije još jedan...

1. travnja 2021. - 22:00

Zadnja utakmica kod kuće, gost splitska Brda. Dubrovnik nekompletan, uz to s tek dva treninga u zadnja dva tjedna. Razlog poznat - korona se bila opet uvukla u redove dubrovačke ekipe, te je opet trebala bit u izolaciji iz koje je izašla prošle subote. Dan poslije izlaska je putovala u Zagreb te je u ponedjeljak igrala protiv Dinama, a tri dana nakon te utakmice dočekala Brda. Za dva dana će ići do Splita, i protiv istoimenog domaćina u Poljudu zaključiti sezonu.

Uoči posljednja tri kola postavljalo se pitanje može li Dubrovnik ovakav povećati svoj bodovni učinak. Nije protiv Dinama, koji će igrati za prvaka, koji je među četiri najbolje ekipe lige, a nije ni protiv Brda, iako je početak bio dobar. Osvojen je prvi set s 25:18. Ali, osjetilo se da nema Gabriele Stipanović, osjetilo se da nisu trenirale, servis je zbog toga opet, kao i u Zagrebu, bio slabiji, izgubio se osjećaj...

U četvrtom setu, kad su od 6:7 povele 11:6, ponadali smo se kako će unatoč svemu izboriti peti set, a time osigurati najmanje jedan bod. Ali, nije išlo, te su Brda uzela sva tri boda ostvarivši 3:1 pobjedu.

Ema Šušić je opet imala priliku igrati dosta,dosta, najviše od mlađih, koje su dobile priliku stjecati iskustvo, i to u najvećem rangu. Dubrovnik će u njemu igrati i iduće sezone. Ovu povratničku odavno je učinio uspješnom. Cilj - ostanak u ligi - ostvario je, iznenađujuće, prije dva mjeseca. NIje samo izravne konkurente dobio u oba ogleda, doma i u gostima, već je znao otkinuti bodove i ekipama iz gornjeg doma Hrvatske Super lige. Dobiti čak Dinamo u Gospinom polju. Zato dva posljednjeplasirana sastava lige, Poreč i Olimpik, imaju gotovo 20-ak bodova manje od ekipe Mirjane Vreće, Pauline Prkačin, Marine Radić i Tomaža Jurišića

Hrvatska Super liga odbojkašica, 21. kolo, Dubrovnik: Dubrovnik - Brda (Split)