NogometTREĆA HL - JUG |

REPRIZA OPUZENA, ALI SAD NA LAPADU Vodio je GOŠK Dubrovnik 1919. dugo, dugo, a drugi pogodak (opet) primio u sudačkoj nadoknadi!

26. rujna 2020. - 18:18
Prvo o prvoj minuti sudačke nadoknade, te najljepšem potezu utakmice. Antonio Štimac, igrač Hrvaca, koji je ušao u nastavku s klupe, potegao je s dvadesetak metara te naciljao pod gredu. Ne bi njegov udarac zaustavila dva Dalibora Kristića.

Nakon prvog poluvremena najviše se raspravljalo o sucu Marku Bilušiću iz Šibenika, je li trebao dosuditi ili ne kazneni udarac za domaćina, je li netko od igrača Hrvaca igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Domaćin je u prvih 45 minuta bio bolji, ali stoji i kako je u 7. minuti Kristić izvadio loptu iz svog donjeg desnog kuta.

Nastavak utakimice. Pogodak domaćina, a tko će drugi nego Baldo Cicijelj. Međutim, padao je nakon toga GOŠK Dubrovnik 1919., a terenom su zagospodarile Hrvace, koje su izjednačile nakon gužve i dvije obrane Kristića. Drugi odbijanac je pospremio u mrežu Dominik Plavša s metar, dva. Pokušao je nakon toga domaćin doći do pobjede, ali nije imao igrača, koji će povući potez kakav je povukao Štimac.

GOŠK Dubrovnik 1919. je prošlo kolo izgubio nakon 302 dana, i to u Opuzenu od Neretvanca, također s 2:1, također je vodio s 1:0, i također je u samoj završnici primo dva pogotka. Kao sad Hrvace, tako je i Neretvanac do pobjede stigao u sudačkoj nadoknadi. Hrvacama je pak ovo bila druga pobjeda u Lapadu, gdje su ukupno šest puta ostali neporaženi, a pet puta izgubili, dok su kod kuće protiv dubrovačkog sastava bez poraza. Dobile su deset od jedanaest utakmica.

Hrvace su pobjedom na Lapadu preuzele vrh tablice.

Baldo Cicijelj (GOŠK Dubrovnik 1919.) protiv Hrvaca foto: Tonči Vlašić

Ivo Caput (GOŠK Dubrovnik 1919.) protiv Hrvaca foto: Tonči Vlašić

Anel Topuzović (GOŠK Dubrovnik 1919.) u kaznenom prostoru Hrvaca foto: Tonči Vlašić

SEMAFOR 6. kolo
Subota, 26. rujna, Biograd na moru
: Primorac (BNM) – Neretva 2:1, Posedarje: Hrvatski vitez – RNK Zmaj (M) 1:0, Vodice: Vodice – Kamen 2:2, Blato: BŠK Zmaj – RNK Split 3:3, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Hrvace 1:2, od 18 sati na Klisu: Uskok – OSK, nedjelja, 27. rujna, Mravince: Sloga – Jadran Luka Ploče, Baška Voda: Urania – Neretvanac, slobodna je Zagora.

POGLEDAJTE TABLICU!
1. Hrvace 12 bodova / 6 utakmice (10:6), 2.Jadran Luka Ploče 10 bodova / 4 utakmice (13:3), 3. Zagora 10 bodova / 5 utakmica (11:10), 4. Uskok 9 bodova / 4 utakmice (7:2), 5. Neretvanac 9 bodova / 4 utakmice (6:4), 6. BŠK Zmaj 8 bodova / 5 utakmica (10:7), 7. Hrvatski vitez Posedarje 8 bodova / 6 utakmica (6:6), 8. RNK Split 8 bodova / 6 utakmica (8:10), 9. GOŠK Dubrovnik 1919. 7 bodova / 5 utakmica (6:6), 10. Primorac (BNM) 7 bodova / 6 utakmice (7:8), 11. RNK Zmaj (M) 7 bodova / 5 utakmica (5:6), 12. OSK 6 bodova / 4 utakmice (8:5), 13. Kamen 7 bodova / 6 utakmice (10:11), 14. Neretva 3 boda / 4 utakmice (6:10), 15. Vodice 2 boda / 5 utakmica (4:11), 16. Sloga 1 bod / 4 utakmice (3:8), 17. Urania bez boda / 3 utakmice (1:7).